Hiçbir marka, böyle bir dönem yaşayacağını tahmin edemezdi ve hazır değildi. Son 2 sene başarılı firmalar “uyum sağla, doğaçlama yap ve sorunların üstesinden gel” fikri ile yönetildi. Tüketicilerin hisleri, endişeleri, duyguları değiştikçe markalar da buna uyum sağladı. İnsanların Tepkilerini en çok dinleyen ve gözlemleyen, programlarını yeni dünyalarına adapte eden, karar verip hızla harekete geçen markalar başarılı oldu.

Lovwmarks’ın yaratıcısı Kevin Roberts’in gözlemlerine göre başarılı olan markalar ingilizce’de “3H” ile ifade ettiği 3 unsuru kullananlar başarılı oldu. İnsanlık, tevazu ve mizah (humanity, humilty, humor). Bu markalar mütevazı bir şekilde yollarına devam etti, insanların yaşadığı zorlukları insanı bir şekilde fark etti, mekanik bir şekilde değil. Bunu mutluluk ve neşe ile yaptılar. İnsanların hayatlarında çok fazla problem olduğunun bilincindeydiler ve hayatlarına biraz aydınlık/ ışık getirmek zorunlardı. Bunu da o üç unsur ile yaptılar.

Ayrıca, zorlu bir sürecin üstesinden geçen insanlar 4 unsur arıyorlar, güvenlik, sosyallik, görünüm ve sürdürülebilirlik. Bu çerçevede faaliyet gösteren markalar bu çılgın dünyada başarılı oluyor ve olacak.

E-Ticaret siteleri için neredeyse 20 kat etkili olan, maliyetleri düşüren Google Alışveriş Reklamları 10 Ağustos itibari ile Türkiye’de maalesef aktif olmayacak.

Google Alışveriş Reklamları için hem satıcılar hem kullanıcılar için bazı tedbirler almaya karar verdi. Ancak sunulan çözüm önerileri Türkiye tarafından henüz kabul edilmediği için alışveriş reklamları Google’ın Türkiye arama sayfalarından kaldırılacak.

Reklam Kalemi olarak E-ticaret sitelerine yönelik yeni çözüm önerilerimiz olacaktır.

Konu ile alakalı bizimle iletişime geçerseniz satışlarınızı koruyabiliriz.

Tüm kurum ve şahıslar için 1 Ocak 2019’dan itibaren İnternet reklamları için %15 tutarında ek vergi kesintisi yapılması zorunluluğu getirilmiştir. Tebliğ Taslağı 25 Aralık 2018 de yayınlamıştır.

Bu tebliğe göre; Mükellef olup olmadığına bakılmaksızın Google, Facebook, Instagram, Twitter vb. internet ortamında reklam hizmeti veren veya aracılık eden tam veya dar mükellef gerçek kişiler ile dar mükellef kurumlara gerçekleştirilecek ödemelerden %18 kdv’ye ek olarak %15 gelir/kurumlar vergisi stopajı yapılacak . Google, Youtube, Facebook gibi arama ve soysal medya kuruluşlarına reklam verenler, verdiği her 100 liranın 15 lirasını kesip vergi dairesine yatıracak.

Cumhurbaşkanlığı kararına göre, Türk şirketlerden ve kişilerden alınan reklamlara aracılık eden şirketler yüzde 15 stopaj vergisi ödeyecek. Google, YouTube ve Facebook reklamlarını etkileyecek düzenleme göre; reklam verilen şirketin mükellef olup olunmadığına da bakılmayacak. Dar mükellef denilen bu kuruluşlar reklamı doğrudan alan veya aracılık eden şirket de olabilir her iki durumda da kesinti yapılmak zorunda.

ReklamKalemi olarak, firmalarımıza bu %15 lik kesintiyi en azından belirli bir süreye kadar  yansıtmama kararı aldık.
Bizimle reklam çalışmaları yaptığınız sürece reklam bütçenize ek olarak sizden %15 lik tutar istenmeyecektir.

Konu Hakkındaki Cumhurbaşkanlığı kararı için tıklayınız

Konu hakkındaki tebliğ taslağı için tıklayınız

Beyanda bulunmayıp bu tutarı ödemeyen kurum ya da şahıslar için maliye tarafından:
1. Ödenmeyen rakam yasal faizi ile talep edilir.
2. Vergi Usul Kanununun 341. maddesine göre 1 kat vergi ziyaı cezası düzenlenir (1 kat cezadır ve %15 ek ödemeyi ifade eder)
3. Vergi Usul Kanunun 355. maddesine göre her bir evrak/ödeme için 1.600TL özel usulsüzlük cezası düzenlenir.
4. Cezalar tespit tarihinden geri dönük olarak 1 Ocak 2019’dan eski olmamak kaydıyla 5 yıllık dönemi kapsar.

Google Ads reklamları arz ve talebi birbiriyle buluşturur. Satıcıyı, doğru müşteriye en kolay yoldan ulaştıran performans/maliyet açısından en efektif mecradır. Google Ads reklam vermek sayesinde internet ortamındaki sektörünüz ile alakalı diğer web sitelerinden bir adım öne geçebilirsiniz. Bu sayede sektörünüz ile ilgilenen müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Google Ads reklamları, hedef ve sonuç odaklı kampanyalardır. Google üzerinde ise satın almaya yönelik arama yapan mevcut hedef kitle bulunmaktadır. Google Ads reklamları da bu hedef kitleye yönelik direkt reklam çalışmaları yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bu da Google Ads satışa yönelik reklam yapılabilme özelliğini ortaya koymaktadır.

Google Ads  en büyük avantajlarından biri şüphesiz düşük maliyet imkanı ile reklam yapabilme olanağı sunmasıdır. Bu da Google üzerinden hem büyük hem de küçük ölçekli tüm firmaların reklam yapabilmesine olanak sağlamaktadır. Google’ın sunmuş olduğu hesaplı reklam metotları bu sayede işletmeler tarafından sık tercih edilmektedir. Belirleyeceğiniz miktar karşılığında Google üzerinden reklamınızı yayınlayabilirsiniz.

Google Ads uygun maliyet ile reklam yapılabilme özelliğinin yanı sıra reklam maliyetlerinin kontrol edilebiliyor olması da en büyük avantajlarından biridir. Yapılacak reklam kampanyasında önceden belirlediğiniz bütçe ile kendinize bir üst limit koyabilirsiniz. Bunun yanı sıra anlık olarak başlattığınız reklam kampanyasını durdurabilir daha sonra tekrar başlatabilirsiniz. Bununla beraber bütçenizi arttırabilir veya azaltabilirsiniz. Maliyet hesabı konusunda anlık değişiklikler yapılabiliyor olması reklam verenler için artı bir avantaj niteliğindedir.

Reklam kampanyalarınızı genel olarak oluşturabileceğiniz gibi belirli ilgi alanları ve daraltılmış özellikler ile de oluşturabilirsiniz. Böylelikle ürün ve hizmetleriniz ile ilgilenen kişilere ulaşabilir ve reklamlarınızı bu kişilere gösterme imkanına sahip olabilirsiniz. Bu da sizin daha uygun bütçeler ile direkt satışa yönelik hamleler yapmanıza olanak tanır. Google Ads bu konuda sizlere farklı hedefleme olanakları sunmaktadır.

Bunlar:

Anahtar kelimeler belirleme

Reklam konumunu belirleme

Yaş, konum ve dil seçeneklerini belirleme
Gün, saat ve sıklık durumunu belirleme
Reklam görüntülenecek Cihazları belirleme

Tüm bu özellikler sayesinde reklamlarınızı istediğiniz gibi daraltabilir ve özelleştirebilirsiniz.

Raporlama ve istatistik özelliğiyle de daha cazip hale geliyor Google Adwords reklamları.

geleneksel reklamlara ve diğer dijital reklamlara göre daha detaylı ölçüm yapılabilme ve raporlanabilme özelliğine sahiptir. Bu da reklam veren firmalara büyük bir avantaj sağlamaktadır. Reklam veren firmalar Google Ads hesapları üzerinden oldukça detaylı sonuçları, kolaylıkla raporlayabilmektedirler. Bu bilgiler ışığında, Google Ads reklamlarınızı kaç kişinin fark ettiğini, web sitenizi ziyaret etmek için tıklayanları ve sizi arayanlara ait yüzdeleri görebilme imkanınız vardır.

Kolay kontrol kullanımı ile olumlu yönde küçük değişikliklere izin vermektedir. Google Ads reklamlarınızda istediğiniz zaman ince ayarlar ile ufak değişiklikler yapabilirsiniz. Reklamınızla ilgili internet dünyasındaki kampanyaları, duyuruları ve yeni arama terimlerini anlık olarak öğrenebilirsiniz. Bu sayede sizde reklam kampanyanızda değişikler yapabilir, yeni anahtar kelimeler deneyebilir, kampanyanızı duraklatabilir ve yeniden başlatabilirsiniz.

Google AdWords reklamları arz ve talebi birbiriyle buluşturur. Satıcıyı, doğru müşteriye en kolay yoldan ulaştıran performans/maliyet açısından en efektif mecradır. Google Adwords reklamları sayesinde internet ortamındaki sektörünüz ile alakalı diğer web sitelerinden bir adım öne geçebilirsiniz. Bu sayede sektörünüz ile ilgilenen müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Google Adwords reklamları, hedef ve sonuç odaklı kampanyalardır. Google üzerinde ise satın almaya yönelik arama yapan mevcut hedef kitle bulunmaktadır. Google Adwords reklamları da bu hedef kitleye yönelik direkt reklam çalışmaları yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bu da Google Adwords’ün satışa yönelik reklam yapılabilme özelliğini ortaya koymaktadır.

Google Adwords’un  en büyük avantajlarından biri şüphesiz düşük maliyet imkanı ile reklam yapabilme olanağı sunmasıdır. Bu da Google üzerinden hem büyük hem de küçük ölçekli tüm firmaların reklam yapabilmesine olanak sağlamaktadır. Google’ın sunmuş olduğu hesaplı reklam metotları bu sayede işletmeler tarafından sık tercih edilmektedir. Belirleyeceğiniz miktar karşılığında Google üzerinden reklamınızı yayınlayabilirsiniz.

Google Adwords reklamları uygun maliyet ile reklam yapılabilme özelliğinin yanı sıra reklam maliyetlerinin kontrol edilebiliyor olması da en büyük avantajlarından biridir. Yapılacak reklam kampanyasında önceden belirlediğiniz bütçe ile kendinize bir üst limit koyabilirsiniz. Bunun yanı sıra anlık olarak başlattığınız reklam kampanyasını durdurabilir daha sonra tekrar başlatabilirsiniz. Bununla beraber bütçenizi arttırabilir veya azaltabilirsiniz. Maliyet hesabı konusunda anlık değişiklikler yapılabiliyor olması reklam verenler için artı bir avantaj niteliğindedir.

Reklam kampanyalarınızı genel olarak oluşturabileceğiniz gibi belirli ilgi alanları ve daraltılmış özellikler ile de oluşturabilirsiniz. Böylelikle ürün ve hizmetleriniz ile ilgilenen kişilere ulaşabilir ve reklamlarınızı bu kişilere gösterme imkanına sahip olabilirsiniz. Bu da sizin daha uygun bütçeler ile direkt satışa yönelik hamleler yapmanıza olanak tanır. Google Reklam Vermek bu konuda sizlere farklı hedefleme olanakları sunmaktadır. Bunlar:

Anahtar kelimeler belirleme

Reklam konumunu belirleme

Yaş, konum ve dil seçeneklerini belirleme
Gün, saat ve sıklık durumunu belirleme
Reklam görüntülenecek Cihazları belirleme

Tüm bu özellikler sayesinde reklamlarınızı istediğiniz gibi daraltabilir ve özelleştirebilirsiniz.

Raporlama ve istatistik özelliğiyle de daha cazip hale geliyor Google Adwords reklamları.

geleneksel reklamlara ve diğer dijital reklamlara göre daha detaylı ölçüm yapılabilme ve raporlanabilme özelliğine sahiptir. Bu da reklam veren firmalara büyük bir avantaj sağlamaktadır. Reklam veren firmalar Google Adwords hesapları üzerinden oldukça detaylı sonuçları, kolaylıkla raporlayabilmektedirler. Bu bilgiler ışığında, Google Adwords reklamlarınızı kaç kişinin fark ettiğini, web sitenizi ziyaret etmek için tıklayanları ve sizi arayanlara ait yüzdeleri görebilme imkanınız vardır.

Kolay kontrol kullanımı ile olumlu yönde küçük değişikliklere izin vermektedir. Google Adwords reklamlarınızda istediğiniz zaman ince ayarlar ile ufak değişiklikler yapabilirsiniz. Reklamınızla ilgili internet dünyasındaki kampanyaları, duyuruları ve yeni arama terimlerini anlık olarak öğrenebilirsiniz. Bu sayede sizde reklam kampanyanızda değişikler yapabilir, yeni anahtar kelimeler deneyebilir, kampanyanızı duraklatabilir ve yeniden başlatabilirsiniz. Google Reklam Vermek sizin prestijinizi ve google sayfaları üzerinde ilk sıralarda çıkmanızı sağlar bu sayede müşterileriniz size daha kolay şekilde çok çabuk ulaşmasını sağlar.

Son zamanlarda ortaya çıkmış olan yeni bir dolandırıcılık türü.

0850480**** numaralı hatlardan sizi Google’dan arıyoruz, hesabınıza 250 TL hediye promosyon kodu yükleyeceğiz diyerek hesabınıza erişen ve ardından mevcut hesabınızdan bahis sitelerine reklam vererek sizi borçlandıran bir çeteden bahsediyoruz.

Bireysel hesaplar hediye bütçe için hemen erişimi kabul ediyorlar. 20 Bin TL dolandırılan da var, 45 Bin TL dolandırılan da var.

Burada Partner ajanslarla çalışmanın önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Reklamverenler kendi işleri ile ilgilenirken Google AdWords ile ilgili gelişmeleri takip etmekte güçlük çekebilir. Arayan kişiler nitelikli dolandırıcı oldukları için diksiyonları düzgün, ikna becerileri yüksek ve nazik insanlar. İnandırıcılıkları kuvvetli. Partner ajanslar Google Merkez ile bağlantılı çalıştıkları için bütün yenilikleri takip etmekle yükümlüler ve sizi bu gibi durumlara karşı korurlar.

Sizin bilişim yükünüzü alarak reklamlarınızı profesyonel şekilde yönetirlerken aynı zamanda bu gibi dolandırıcılıklara karşı sizi korurlar.

 

Yukarıdaki yazımızı 30 Mart tarihinde yayınlamıştık.

Bu tarihten sonra konusu geçen durum farklı bir boyut kazandığı için biraz daha açmak istedik.

Bu kişiler, daha inandırıcı olması adına aramalarını artık +1 ile başlayan yurt dışı numarası ile gerçekleştirmektedir.

Telefondaki kişi hesapta optimizasyon çalışması yapacaklarını ve anahtar kelimeleri düzenleyeceklerini söylüyor ve sonrasında sizden Müşteri numaranızı isteyerek hesabınıza bağlantı daveti gönderiyor.

Belirtmek isteriz ki Google dan hiç kimse sizin müşteri kimlik numaranızı ya da şifrenizi istemez.

Hesabınıza bağlandıktan sonra size Salt Okuma erişimi veriyor ve kendilerini yönetici yapıyorlar. Bu saatten sonra hesaba herhangi bir müdahale şansınız kalmıyor.

Bu durum ile karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken hesabınızda tanımlı olan kredi kartlarınızı internet harcamalarına kapatmanız ya da iptal etmenizdir.

Google reklamları ile marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz

Google reklamları ile de sıkça duymaya başladık marka bilinirliği kavramını. Başarılı marka bilinirliği o markayı “HERKES”in tanıması anlamına gelmez aslında, yüksek reklam bütçeleriniz varsa markanızın herkes tarafından bilinmesini sağlayabilirsiniz tabi ancak bu çok akılcı bir yöntem değildir.

Markanızı sizin hedef kitleniz bilsin, rakiplerinizden daha iyi bilsin ve markanız söylendiğinde olumlu hisler oluşsun yeter.

Hedef kitle tarafından markanızın bilinirliği, markaya aşinalık kazandırır. Bilinen ve aşina olunan markalar çoğunlukla rakiplere tercih edilir. Bir ürün almaya karar verilmeden önce birkaç alternatif marka akla gelir ve onların arasından bir tercihte bulunulur. Ürün kalitesinde bir problem yok ise, fiyatı daha yüksek dahi olsa marka bilinirliği en yüksek olan marka tercih edilir genel olarak. Çünkü güven verir.

Google reklamları marka bilinirliğini nasıl arttırıyor?

Web sitenize bir kullanıcı giriş yaptıysa sizden hizmet almaya meyilli olduğu ön görülür. Bu potansiyel müşterinin araştırma esnasında rakibinizden ziyade sizi tercih etmesi için Google’ın bir önerisi vardır: yeniden pazarlama.

Bir defa web sitenize giriş yapan kullanıcıyı sizin hizmetinizi anlatan ve markanızı hatırlamasını sağlayan bir görsel ile bu kullanıcıyı takip ederek marka bilinirliğinizi arttırdığı için kişinin sizi tercih etme olasılığını da arttırır.

Bir örnekle açıklamak gerekirse, Ali Bey, kızını yeni taşındığı semtte bir kreşe yazdıracak ve sorabileceği hiç kimse yok diye farz edelim. Ali Bey civardaki kreşleri internetten araştırmaya başlar, web sitelerini inceler ve içeriklerini okur. Bu süreçte girdiği bir web sitesi yeniden pazarlama teknolojisini kullanıyorsa eğer Ali Bey sürekli bu teknolojiyi kullanan kreşin reklamlarını görmeye başlar. Youtube’de müzik dinlerken gmailden mail yazarken kendisini rahatsız etmeyecek şekilde kenarda bannerlarına rastlar. Karar aşamasında sürekli bu kreşi gördüğü için diğerlerinden daha fazla marka bilinirliği olduğu için Google reklamlarında yeniden pazarlama hizmetini tercih eden kreşi tercih eder.

Yıllardır istatistikler marka bilinirliği ile firmaların daha fazla müşteri kazandığını doğruluyor. Google da bunun farkında.

 

Günümüzde hayatımızın pek çok alanına yön veren dijital platformlar pazarlama etkinliklerinin de odağını oluşturuyor. Geleneksel reklam ve pazarlama faaliyetleri hala varlığını sürdürse de, araştırmalar bu alanda yapılan yatırımların her geçen gün azaldığını gösteriyor.
Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) Hanehalkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması 2014 verilerine göre, 16-74 yaş grubundaki bireylerde bilgisayar kullanımı yüzde 49. 9 düzeyinden yüzde 53. 5’e çıktı. Aynı yaş grubunda internet kullanımı da yüzde 48.9’ dan yüzde 53.8’e çıktı.  İnternet kullanan bireylerin internet üzerinden kişisel kullanım amacıyla mal veya hizmet siparişi verme ya da satın alma oranı da, yüzde 24. 1′ den yüzde 30. 8 düzeyine çıktı. Bu hedef kitleye ulaşabilmesi için markaların internet reklamcılığına yönelmesi büyük önem taşıyor. Bunun yanı sıra markaların geleneksel reklamcılık yerine internet reklamcılığını neden tercih etmeleri gerektiğini beş farklı başlık altında topladık…

1.Düşük Maliyet
Dijital kanallardaki reklamların maliyeti reklamın konumu, durumu ya da performans bazlı olarak belirlenir.  İnternet reklamlarının maliyeti hangi çeşit ücretlendirme politikası uygulanırsa uygulansın televizyon, radyo veya yazılı reklam türlerinden çok daha düşük olacaktır.

2.Marka Bilinirliği
Online reklamlar marka bilinirliğinizin artmasında oldukça etkilidir. Hedef kitlelere ulaşacak başarılı online reklam kampanyaları hazırlayan şirketler tüketim potansiyeli yüksek müşterilere ulaşarak marka ile müşteri arasında bir bağ kurmayı amaçlıyor.

3.Ölçülebilir Olması
İnternet reklamcılığının bir diğer faydası ise hangi reklamın veya hangi kampanyanın size daha fazla dönüşüm sağladığını ve ne kadar etkileşim gerçekleştirdiğini net olarak görebilmeniz. Bu sayede size maksimum getiri sağlayan kanalları belirleyebilir,  bir takım analizlerle yaptığınız reklam harcamalarının size dönüşünü tespit edebilirsiniz.

Pazarlama stratejileri oluşturmak için kazandırdığı geniş bakış açısı ile online reklamlar, pazarlama uzmanlarının işini büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır.

4.Hedefleme Kolaylığı
Bir reklam stratejisi yürütürken en önemli konulardan bir diğeri de hedef müşterilerinizin belirlenmesidir. Online reklamlar bu anlamda da büyük kolaylık sağlayarak, hem en değerli müşterilerimizi belirlemenize hem de potansiyel müşteriler olan internet kullanıcılarına ulaşmanıza yardımcı olur.

5.Esneklik Sağlama
Yazılı medyada ya da televizyon kanallarında yapılan reklamlarda değişiklik yapmak ne kadar zor ise online reklamlarda güncelleme yapmak ve değiştirilmek istenilen kısımları yeniden düzenlemek bir o kadar basit. Değişen müşteri ihtiyaçlarına ve pazarlama stratejilerine göre yer ve zaman kısıtlaması olmadan güncelleme yapabileceğiniz online reklam kampanyaları bu esnekliği ile pek çok markaya avantaj sağlıyor.

Müşterileriniz size Google reklamları ile rahatlıkla ulaşabilirler. Google reklamlarının satışlarınızı arttıracağını söylememiz oldukça kolaydır ancak satışlarınızda web sitenizin büyük rol oynadığını unutmamalıyız.

Potansiyel bir müşteri olan Ali’nin istediği ayakkabıyı almak için Google’da arama yaptığını hayal edelim. Karşısına 11 reklam alanı ile birçok site çıkar. Ali zannedildiği üzere karşısına çıkan ilk siteden alış verişini tamamlamaz. (Onu daha tembel olan Mehmet yapabilir. Ama Mehmetlerin sayısı Alilerin sayısından çok daha azdır.)  Ali’nin eğilimi ilk sayfadaki web sitelerini ziyaret ederek fiyat araştırması yapmak olacaktır. Fiyatın yanında alışveriş yapacağı web sitesinin kendisine güven vermesi gerekmektedir. (Hele ki kredi kartı ile ödeme yapıyorsa) Eğer Ali’nin müşteriniz olmasını istiyorsanız reklam vermenizin yanında reklam çalışması yaptığınız uzmanlarınızın web sitenizle ilgili önerilerini dikkate almalısınız. Reklam çalışması yaparken düzenli rekabet analizleri ile rakiplerinizin web sitelerini takip etmenizi öneriyoruz. Ürün fiyatlarınızın sektör paralelinde gitmesi müşteri kazanmanızı kolaylaştıracaktır.

Web siteniz üzerinden satış yapmıyorsanız, kurumsal bir web siteniz varsa bu durumda müşteriye vereceğiniz his güven olmalıdır. Bunu tasarımınızla, renklerinizle içeriğindeki yazılarla sağlayabilirsiniz.
Google Analytics kullanarak web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların nasıl davrandığını gözlemleyebilirsiniz. Bu verileri yorumlayacak bir istatistikçiniz varsa web sitenizi mükemmelleştirmeniz kaçınılmaz olur. Çünkü müşteri davranışları baz alınarak oluşturulan web sitesi sizi başarıya götürür.

Google Reklamı Vermek İstiyorum Ama?

Google reklamlarının faydasına inandınız ve artık Google’da reklam çalışması yapmaya karar verdiniz ama hangi firma ile çalışacağınız konusunda tereddütleriniz var. Bu son derece normal bir süreçtir çünkü çalışabileceğiniz onlarca firma ile karşı karşıyasınız.

Öncelikle çalışacağınız firmanın şeffaflığından emin olmalısınız. Bu sektörde hiçbir Google reklam ajansı hizmet bedeli almadan çalışmamaktadır. Bazı firmalar API entegrasyonlu panel kullanarak aldıkları komisyon tutarını gizlerler ve müşterilere komisyon almadıklarını açıklarlar, bazıları yine ara yüzlü bir panel kullanarak aldıkları komisyonun yüzdelerinin verilen hizmete göre değişken olduğunu iletirler ve müşteri yine ne kadar hizmet bedeli ödediğini bilemez.
Müşteri olarak aldığınız hizmete ne kadar ödediğinizi bilmek en doğal hakkınızdır. Eğer ne kadar ödediğinizi bilmiyorsanız sizin ne kadar ödediğiniz çalıştığınız firma tarafından saklanıyorsa oturup bir düşünmekte fayda vardır.

Google Reklam Vermek, Google Reklamları Nasıl Verilir, Google Adwords Nasıl Olur

Kolay gelsin herkese.