twitter reklamları yönetimi

Sponsorlu Gündem

Sponsorlu gündem olarak da nitelendirebileceğimiz bu reklam modelinin daha çok kısa süreli tanıtım ve reklam dönemlerinde kullanılması faydalıdır.Markanızın reklamı için seçmiş olduğunuz hashtag ile 24 saat boyunca gündemde kalmanıza olanak tanır.

Sponsorlu Hesap

Sponsorlu hesap olarak tanımlanan bu Twitter reklam modeli takipçi sayısını arttırma amaçlı kullanılır. ”Who to Follow” (kimi takip etmeli) bölümünde reklamınızın tek başına ve üst sırada görüntülenmesini sağladığı için kullanıcıların dikkatini çekme olasılığınızı arttıran bir reklam modelidir. Twitter sponsorlu hesap reklamlarının maliyeti de reklamınıza bağlı olarak sizi takip etmeye başlayan kullanıcı sayısına göre hesaplanmaktır.

twittera reklam nasıl verilir

Sponsorlu Tweet

Sponsorlu tweet olarak da adlandırabileceğimiz bu Twitter reklam modelinde ise Twiter henüz takipçiniz olmayan hesaplara reklamınızı göstermenizi sağlar. Belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeler aracılığı ile düzenlediğiniz reklamlar takipçiniz olmayan kullanıcıların arama sonuçlarında çıkar. Kullanıcılar Twitter’da bir arama yaptığında reklamınızı görür ve eğer ilgisini çekerse reklamınıza tıklar.

Twitter Video Reklamları

Twitter video reklamları kullanıcıların haber akışlarında görüntüleniyor. Ve videolar tweetlerin içerisine gömülmüş şekilde hazırlanıyor.. Aynı zamanda reklam
verenler için video yükleme için bir bekleme süresi olmayan twitter video reklamları kullanıcıların görsel anlamda kullanıcıların dikkatine hitap ettiğinden reklamverenler için başarılı video içerikleri hazırlama imkanı sunuyor.

Twitter Uygulama Yükleme Reklamları

Bu reklam modeli sponsor reklam olarak kullanıcının karşısına çıkıyor ve reklamın kullanıcıların haber akışlarında görüntülenmesini sağlıyor. Kullanıcılar uygulamayı indirmek isterlerse reklamın yanındaki indir butonuna tıklayarak Google Play veya Apple App Store üzerinden tek tıklama ile mobil cihazlarına indirilmesini sağlayabiliyor.

twitter reklamları verme