Google ve Kablosuz Fiber İnternet

Arama motorlarının en popileri ve internet ve yazılım dünyasının en büyük markası olan Google fiber internet hizmeti için tüm hızıyla hazırlanıyor.

Android mobil işletim sistemi üstündeki çalışmaları ve kullanıcılara sunduğu çeşitli hizmetlerle teknoloji dünyasında gündemde kalmayı başaran Google bu defa da internet alt yapısına el attı.

Sadece ülkemizde değil tüm dünyada en hızlı altyapıya sahip olan Fiber interneti artık Google kablosuz olarak sağlayacak.

2014’in ilk aylarından bugüne ABD’deki pilot bölgelerde çalışmalar yaparak sayısız eve fiber internet altyapısı Google tarafından taşındı.
İnternet kullanıcıların beklentisi belliydi, daha hızlı internet. Fiber internet bu beklentiyi karşıladı ve teknoloji gündeminde bu defa da beklentiler kablosuz olarak dağıtılması yönünde gelişti.

Fiber internetin kablosuz olarak ne zaman geleceği hakkında net bir olmamasına rağmen Google  5.8 GHz, 24.2 GHz ve 71-86 GHz bant genişliğine sahip 3 farklı kablosuz fiber internet dağıtımına başlayacağını duyurdu. Internet kullanıcılarına 2.4 GHz ve 5 GHz frekanslarında sağlanan standart internet, Google’ın yeni girişimiyle tarih olacak.

Artık Google tek bir verici ile eskisinden daha büyük bir alanı kablosuz ağına boğabilecek.