Bize Gelen Sorular 1

 

Google’da reklam vermek artık çok kolay,

Günümüzde internet, geri dönüşü en yüksek reklam mecrasıdır. Türkiyede de diğer bir çok ülke gibi en yoğun kullanılan arama motoru Google’dir. Google Adwords ile reklam çalışması yapmak ise en ucuz seçenektir. Google’ye reklam vermek sizden hizmet almak isteyen potansiyel müşterilerinizin size rahatlıkla ulaşmasını sağlar. Karar aşamasını etkileyen faktörlerse hizmetiniz, web siteniz ve tabi ki telefona cevap veren çalışanınızdır.

Google reklamları ile size ulaşan potansiyel müşteriler çoğu zaman web sitenizi ayrıntılı incelemez. Telefonla bilgi almak hem daha kolaydır hem de müşteriler karşılarında bir muhattap bulmak isterler. Web sitenize gösterdiğiniz özen kadar çalışanlarınıza da özen göstermelisiniz.

Bize gelen sorular:

-Google’a reklam verdim, tıklama oranlarım çok iyi ancak satışlarım artmadı.
Bunun birden fazla cevabı olabileceği gibi öncelikle test edilmesi gereken konu aldığınız ziyaretlerin ilgili ziyaretler olup olmadığıdır. Anahtar kelimelerinizi tetikleyen baska kelimeler olabilir. Doğru bir çalışma yapmadıysanız ilgisiz kullanıcıların web sitenize giriş yapmış olma ihtimali yüksektir. İlgisiz kişilerin sizden hizmet almasını beklemek doğru bir strateji olmayacaktır. Hemen anahtar kelimeleriniz test edilmeli ve tıklamaları hangi anahtar kelimelerden aldığınız test edilmelidir.

-Anahtar kelimelerimde herhangi bir sorun yaşamadığım halde satışlarım artmadı.

Bu durumda yapılacak en önemli çalışma rekabet analizidir. Google’a reklam verdiğiniz anahtar kelimelerinize başka hangi firmalar reklam vermiş test edilmeli ve hizmetleriniz karşılaştırılmalıdır. Sektörün gerisinde kalırsanız kaybedersiniz. Rakiplerinizi takip etmeli ve yaptıkalrı kampanyaları incelemelisiniz. Potansiyel müşteriler çoğu zaman en uygun fiyatı araştırırlar, Ticaret yaparken müşteri ile empati yapmak en doğru çalışma olacaktır.

-Ürün fiyatlarım aynı kalite de hizmet veren rakiplerimle aynı/daha düşük fiyatlara sahibim neden artmamış olabilir?

Derhal web siteniz incelenmelidir. Potansiyel müşteriler web sitenize giriş yaptığında aradıkları hizmete kolayca ulaşabiliyorlar mı? Bilgi kirliliği için de kaybolan müşteri sıkılır ve web sitenizden çıkar. Bu reklam veren için oldukça can sıkıcı bir durumdur. Web sitenizde ki davranışları incelemek en doğru strateji olacaktır. Kullanıcılar web sitenizde ne kadar vakit geçiriyorlar, hangi sekmelere tıklıyorlar bu veriler satışlarınızı arttırmamız için ipuçları verecektir.

Bazen web sitenize yatırım yapmaktan kaçınırsınız, oysa web siteniz sizin internet ortamındaki mağazanızdır. Özen göstermeniz gerekir.

Doğru bir reklam çalışması ile satışlarınızı arttırmanız kaçınılmazdır, profesyonel destek almanızı öneriyoruz.