Google Reklam Vermek

Google reklam vermek nedir fikri olmayanlardan mısınız?

Her geçen gün internet üzerinden “google reklam vermek” anahtar kelimesi ile arama yapan kişi sayısının arttığını gözlemliyoruz.

Müşterilerimizin neden tereddüt ettiğini araştırdık. En büyük sebeplerden bir tanesi ilk sayfada çıkma yanılgısı.

Bir çok müşteri doğal aramalarda ilk sayfada çıktığını zannediyordu. Düzenli kendi web sitelerine giriş yaptıkları için kullandıkları bilgisayarda web siteleri ilk sırada gözüküyordu.

Tek bir anahtar kelime ile ilk sayfada görüntülendikleri için de yetinen müşterilerimiz de oldu. Anahtar kelime aracı ile hangi anahtar kelime ile görüntülenirlerse daha fazla müşteriye ulaşabilecekleri ile ilgili sunumlar paylaştık.

Bazı müşterilerimiz markaları ile ilgili arama yapıldığında görüntülendikleri için mutlu olduklarını iletmişlerdi. Oysa Google’da marka ile arama yapan kişiler zaten kendi müşterileri idi. Yeni müşterilere ulaşamıyorlardı.

Örneğin Google’a “reklam kalemi” yazan kişiler reklam kalemini bilen kişilerdir. Bizim asıl “google reklam vermek” yazan kişilere ulaşmamız gerekmektedir.

Google reklamlarının en avantajlı özelliği ise reklam metnine dilediğiniz kampanyayı, rakiplerinizden üstünlüğünüzü yazarak farkındalık yaratmanızdır. Kişilerin web sitenize giriş yapmaları için teşvik etmektir.

Reklam çalışmasına karar verdiğinizde yaptığımız işlemler öncelikle sizin hizmetinizi almak isteyen kullanıcılar Google’da nasıl aramalar yapıyor bunu tespit etmektir. Web sitenize sizden hizmet almak isteyen daha fazla kişi gireceği için sizin de satışlarınız artacaktır. Sizden hizmet almak isteyen kişilerin arama sorgularında görüntülenmemenizin potansiyel müşteri kaybına sebep olduğunu unutmamalısınız.