Reklamların Askıya Alınması

Reklamlarınız askıya mı alındı?

Doğru yönetilmeyen reklamların askıya alınma problemi sıkça karşılaşılan problemdir.

Peki ne yapmamız gerekiyor?
Google reklam vermek isteyen kullanıcılara bu konuda yardımcı oluyor. Google politikalarını incelediğiniz zaman web sitenizde veya reklamlarınızda politikalara uygun olmayan durumu teşhis edebilirsiniz.

Yapılması gerekenler sırasıyla;
Öncelikle sitenizin neden askıya alındığını öğrenmeniz gerekmekte. Google reklam vermek isteyen kullanıcıların hangi politikayı ihlal ettiklerini öğrenmesini istiyor. adwords-noreply@google.com adresinden konu ile ilgili bir mail alırsınız.

Sitenizin hangi politikayı ihlal ettiğini tespit ettiyseniz web site tasarımcınızla web sitenizde düzenlemeler yapmanız gerekmektedir.
Google, tüm politika ihlallerinin düzenlenebilir olduğunu söyler.

Sitenizdeki değişiklikleri yaptıktan sonra tekrar reklam çalışması yapabilmek için yeniden inceleme isteyeceğiz. gerekli düzenlemelerden sonra siteniz kontrol edilir ve reklamlarınız yayınlanmaya başlar.

Google politikalarını güncel olarak takip etmekte büyük fayda vardır.

Yasaklanmış içeriklerlere göz atalım,
Google reklam vermek isteyen kullanıcıların ürünlerinin taklit olasına izin vermez. Taklit ürün satışı yapıyorsanız Google reklamlarınız şuan ki politikalar gereği askıya alınır.

Tehlikeli ürün ve hizmet içinde önlem alınmıştır. Hasar veya yaranmaya sebep olabilecek ürün satışının Google’da reklam yayını yasaklanmıştır.

Kumarla ile alakalı içerik bulunduran sitelerin Türkiyede reklam yasağı bulunmaktadır. Aynı şekilde para veya ödül için oynanan oyunlar, para kullanılmasa dahi çevrim içi tüm kumarhane oyunları yasaklanmıştır.