Web Sitenizin Önemi

Müşterileriniz size Google reklamları ile rahatlıkla ulaşabilirler. Google reklamlarının satışlarınızı arttıracağını söylememiz oldukça kolaydır ancak satışlarınızda web sitenizin büyük rol oynadığını unutmamalıyız.

Potansiyel bir müşteri olan Ali’nin istediği ayakkabıyı almak için Google’da arama yaptığını hayal edelim. Karşısına 11 reklam alanı ile birçok site çıkar. Ali zannedildiği üzere karşısına çıkan ilk siteden alış verişini tamamlamaz. (Onu daha tembel olan Mehmet yapabilir. Ama Mehmetlerin sayısı Alilerin sayısından çok daha azdır.)  Ali’nin eğilimi ilk sayfadaki web sitelerini ziyaret ederek fiyat araştırması yapmak olacaktır. Fiyatın yanında alışveriş yapacağı web sitesinin kendisine güven vermesi gerekmektedir. (Hele ki kredi kartı ile ödeme yapıyorsa) Eğer Ali’nin müşteriniz olmasını istiyorsanız reklam vermenizin yanında reklam çalışması yaptığınız uzmanlarınızın web sitenizle ilgili önerilerini dikkate almalısınız. Reklam çalışması yaparken düzenli rekabet analizleri ile rakiplerinizin web sitelerini takip etmenizi öneriyoruz. Ürün fiyatlarınızın sektör paralelinde gitmesi müşteri kazanmanızı kolaylaştıracaktır.

Web siteniz üzerinden satış yapmıyorsanız, kurumsal bir web siteniz varsa bu durumda müşteriye vereceğiniz his güven olmalıdır. Bunu tasarımınızla, renklerinizle içeriğindeki yazılarla sağlayabilirsiniz.
Google Analytics kullanarak web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların nasıl davrandığını gözlemleyebilirsiniz. Bu verileri yorumlayacak bir istatistikçiniz varsa web sitenizi mükemmelleştirmeniz kaçınılmaz olur. Çünkü müşteri davranışları baz alınarak oluşturulan web sitesi sizi başarıya götürür.