GOOGLE PLAY STORE İNDİRME İŞLEMLERİ

Google Play Store indirmek için yapmanız gerekenleri bloğumuzda paylaştık. Hemen hemen bütün Android işletim sistemli telefon ve tablet kullanıcısı Google Play Store üzerinde bulunan en yeni uygulamaları görmek istiyor. Yapılması Gereken Google Play’i indirip son sürümünde güncelleme yapmanız gerekmektedir. Çoğu Android cihazda Google Play Store kurulu halde gelmektedir. Fakat bazı telefonlarda belki üretici hatası belki kullanıcı hatası nedeni ile bu program yoktur. Yapılması gereken Google Play Store’u indirmek ve güncellemektir ki bu da oldukça kolay bir işlemdir. İşte Google Play Store indirme ve son sürüme güncelleme bilgileri.
Google play storeyi indirebilmek için telefonlarınızın google arama motoruna google play store yazmanız yeterlidir. Bu uygulama en güncel linklerden tutun da en yeni oyunlara kadar her türlü uygulamayı içerisin de tutan bir uygulamadır. Facebook , twitter , oyunlar ve daha bir çok uygulamayı telefonunuza yüklemeniz de sizlere büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu uygulama kullanılırken de indirilirken de sizden ücret talep edilmez Ücretsizdir. Eğer internetiniz varsa kolaylıkla uygulamayı indirebilirsiniz.

Google Play ile akıllı telefonunuz üzerinde ihtiyacınız olan şeyler Google Play indir üzerinde yer alan ücretli oyun ve uygulamaları, sadece kredi kartınızı Google Play store indir hesabınız üzerine tanımlayarak hemen satın alır Android cihazlarınız üzerine yükleme yapabilirsiniz.
Ayrıca Google Play indir hesabınıza birden fazla cihaz tanımlayabilir ve indirmek istediğiniz uygulamaların veya oyunların cihazlarınızla uyumlu olup olmadığını test etmeniz de mümkün. Bir diğer özeliğide mobil cihazlarınız üzerinde yer alan tüm uygulamaları, oyunları ve diğer verileri Google Play store indir hesabınız üzerinede yedekleyebilir tablet yada telefonunuzun başına bir şey geldiğinde tüm verilerinizi mobil cihazınıza yeniden yükleyebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gms&hl=tr

Sırasıyla Google Play APK indirme ve güncelleme işlemleri

1- Play Store’un en güncel sürümünü indirin.
2- İndirdiğiniz .apk uzantılı dosyayı telefon hafızasına atın. Dahili depolama ya da microSD kart fark etmez. APK dosyasını attığınız klasörü bilin yeter.
3- Yükleme işlemine geçmeden önce telefonunuzda “Ayarlar> Güvenlik> Bilinmeyen Kaynaklar” seçeneğini aktifleyin.
4- Play Store’a ait APK dosyasını yükleyebilmeniz için cihazınızda herhangi bir dosya yöneticisinin (Dosyalarım) bulunması
gerekiyor. Zaten tüm Android üreticileri sistem içerisinde kendi dosya yöneticilerine yer vermektedir.
5- Dosyalarım içerisinde bulunan “com.android.vending-5.2.12-80321200-minAPI9.apk” dosyasını seçin ve yükleme işlemini başlayın. Yükleme işlemi birkaç saniye sürecek. Artık en güncel Play Store’a sahipsiniz.
Güncelleme işlemleri
Google Play’de play.google.com uygulama indirmeyle ilgili sorunlar yaşıyor olabilirsiniz ya da Google Play Store uygulamanız yoksa cihazınız desteklenmiyor olabilir. Cihazınız listede yoksa piyasaya yeni çıkmış veya başka nedenlerle listelenmemiş olabilir.