Niçin Google’a reklam vermelisiniz?

Niçin Google’a reklam vermelisiniz?

Son 6 aylık analizler incelendiğinde reklama ayrılan bütçenin %24 arttığı tespit edildi.
Hala televizyon reklamları harcama grafiğinde ilk sırasını korurken dijital medya büyük atak gösterdi, 2-3 sene içerisinde Google reklamlarının 2. sıraya hatta televizyon reklamlarının önüne geçerek 1. sıraya yükselmesi bekleniyor.

Günümüzde ürün veya hizmet satın almak isteyen kişiler artık mobilden,tabletten veya masa üstü bilgisayarlarından alacakları ürün ile ilgili kolaylıkla araştırma yapabiliyorlar. Hatta ve hatta alacakları ürünü internet üzerinden bulurlarsa mağazaya gitmek yerine tek tıkla alışverişlerini tamamlıyorlar.
Bu durum ürün hizmet satışı yapanları internet üzerinden reklam vermeye yönlendirdi.

Kurumsal bir web sitesi ile müşterilerin ilgisini çekip güvenini sağlayıp satışınızı kolaylıkla tamamlayabiliyorsunuz.

Hizmet satışı yapıyorsanız kişiler Google reklamlarınız sayesinde web sitenize giriş yaptıktan sonra sizi arayıp bilgi alma eğilimindedirler. Bu durumda telefona cevap veren çalışanınızın veya sizin telefon görüşmeniz önemlidir. Potansiyel müşterinizin güvenini artık web sitenizden ziyade cümlelerinizle ses tonunuzla ve bilginizle kazanabilirsiniz.

Google reklamı veriyorum ama dönüş alamıyorum diye üzülüyorsanız,

Önceliğimiz web sitenizi rakiplerinizle karşılaştırmak oluyor. Ardından telefon görüşmelerinizi nasıl sonlandırdığınızı size soruyoruz. Unutmayın, Google reklam vermek sizi potansiyel müşterilerle buluşturur ama satışı tamamlamaz. Satışı tamamlama kısmı ürününüz hatta sizin pazarlama yeteneğinizla alakalıdır.

Kimi zaman da aceleci müşteriler vardır. Hiç araştırma yapmadan alışverişi tamamlamak isterler. İşte bu gibi durumlarda Google’da hizmetiniz ilk sayfada hatta ilk sırada görüntülendiğinde avantajlı olursunuz.

Google reklam vermek için bir uzmandan destek almanızda fayda vardır. Bu iş ile ilgilenen firmalar vermiş olduğunuz hizmete hakimdirler. Müşterilerinizin size nasıl ulaşabileceğini bilirler. Sizin satışlarınızı arttırmanız için çabalarlar.